SILVER & METAL / Silver / Cornucopia 12224089
nr 1222 4089
CORNUCOPIA
late 19th century, WMF, Germany, nickel silver, length. 48, height: 54 cm,
Condition: Slitage, del saknas
2000
SEK 1600
Monday December 10 2018
at 18:57:39
10/12 00:22:26
1.500 kr
10/12 18:52:39
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.